top of page
Forest

Hakkımda

1989 yılında İzmir'de doğdum ve Üniversiteyi bitirene kadar İzmir'de yaşadım.İki göç etmiş türk ailenin birliktelinden dünyaya geldim.İki tarafta göçmeden önce bugün Makedonya sınırları içinde kalan bölgelerde yaşıyorlarmış.Hiperaktif tanımı ne kadar doğru bir tanım tartışılır fakat küçüklüğümde duydum şekilde aktarmak istiyorum. Hiperaktif bir çocuk olarak büyüdüm, dolayısıyla hareketli bir çoçukluk geçirdim. Öğrencilik hayatıma yansıması konstre olmakta zorluk çekmemdi.Dolayısıyla Öğrencilik hayatımda hep  inişli çıkışlı geçti ve annem Nazan Yanık sayesinde liseyi bitirebildim.

 

20’lı yaşlarıma geldiğimde  kendimi farkedebilmeye başladım. Ne kadar birini bir terime, bir kalıba sokmak bizi yanılgıya sürükleyeceksede ortak lisanda kendimi anlatabilmek için 'indigo' kelimesini kullanabilirim. İndigo insanlar bir çağdan diğerine geçerken geçiş arasındaki köprü gibidirler.Kafalarındaki yeni çağ gerçekliğini ,potansiyeleri doğrultusunda insanlara  göstererek, sunarak eski inanç ve düşünce sistemlerini yenileri ile değiştirme süreçinde insanlara örnek olan yeni düzenin nasıl olucağı ile ilgili yol gösterebilen kişilerdir.

O yaşta karşılaştığım düzenin bana anlamsız gelişi ve kendi kafamdaki gerçekliğe inanmayı seçemeyip, dışardaki dünyaya uyum sağlamaya çalışıp , içimde gerçekten sağlıyamam sosyal ilişkilerimde dengesizliklere sebebiyet verdi. Ve özellikle eğitim süreçlerimde zorlanmalarımda önemli bir payı vardı.

Üniversiteyi hazırlandığım dönem ne yürümek istediğim yol belliydi, nede bunu o yaşta bilmem gerektiği ile ilgili bir bilinçe sahiptim. Sınava  beklentisizce ve babam Ahmet Yanık'ın kurucusu ortağı olduğu aile şirketine güvenerek girdim.Aile şirketine uyabilcek bir bölüm olan Ekonomi bölümünü seçtim.

Yaşar Üniversitesi hazırlık ve Ekonomi 1. Sınıf  yıllarımdada eğitim hayatına adapte olmakta zorlandığım zamanlar oldu. Fakat Üniversite ikinci sınıfa geçtiğimde konstrasyonumu yönlendirebilmeye başladım. Ve bu sayede Üniversiteden 2013 yılında mevzun olduktan sonra ABD’ye gidip eğitim almaya karar verdim.

Amerika'da da yöneldiğim eğitimler işletmeye yönelikti. Döndümde aile işini yapıcağım düşüncesi ile hareket ediyordum(Nitekim yapıyorumda :) ). Amerikada bir süre dil eğitimi ile İngilizce dilimi geliştirdikten sonra MBA programına başvurdum ve kabul edildim. Fakat ; bir süre sonra sürdürmeye çalıştığım karakterin nerdeyse tüm motivasyonu bitmişti, yaptığım şeye karşı olan inançımda kalmamıştı. Ve MBA programını bıraktım.Benim için yenilenme süreçini ifade eden Amerikada bir süre daha yaşamaya devam ederken içsel inzivamı yaşıyordum. Bildiklerimin, öğrendiklerim, gördüğüm herşeyi sorguladığım ve tüm düşünceleri yıkıp kendimi yeniden kurduğum bir  dönem geçirdim ve bu dönem sürerken Turkiye'ye geri döndüm. 

Turkiye'ye döndüğümde , hayatla ilgili kendi cevaplarım belirgenleşmeye başlamıştı ve başka insanlar bu konuda ne diyor diye araştırdığımda gördüm ki herkesin aynı şeyden kendi dilleri ve kültürlerince bahsediyorlardı.

Ve yıllar evel istediğim 'gerçek' karşımdaydı ve onunla aramda duran sadece kimliklerimdi. Sonsuz olan özümüz tekamül için hayat verdiğimiz kimlik ve kimliklerlerce anlaşılamıyacak  bir hal. Bu halı, yarattığımız tüm kimlikleri misyonlarını tamaladıklarında bırakabilicek olgunluğa ulaşmış kimseler deneyimleyebiliyor.

Ve artık sorgunun bırakılıp, zihnin terbiyesinin başladığı bir yerdeydim. İşte bu dönemde yaşadığım bir çok değişikle beraber. Hayat her zaman olduğu gibi yine ihtiyaçım olanı bana getirmişti ve bir süredir önümde duran  'Yoga' ile tanıştım.

 

Yoga tekniği doğru bir şekilde uygulandığında kişiyi özüne götüren bir öğreti. Uygulandıkça zihnini gözlemleyerek kontrolünü eline aldığın ve zamanı geldiğinde zihnini  dahi bırakıp öz varlığına,sonsuz hiçlik ve varlık haline giden bir yolculuğun rehberi.

Benzer dönemlerde, özümüze giden yolu yürümekte  bize rehber ve destek olan şifa teknikleri ile  (Kozmik Enerji, Kurtuluş Yolu, Reiki) tanıştım. Konu hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Şifa Nedir?

Hala özümüze giden  bu yolda azalarak yürüyorum ve faydasını gördüğüm tekniklerin uygulayıcısı ve öğretmeni olarak isteyenlere bu bilgilerle buluşmalarına vesile oluyorum.

Sevgi ile kal 💚

bottom of page