top of page
  • Writer's pictureKerem Mert Yanık

Şifa

Updated: Feb 15, 2023

Şifa nedir?


Şifa kavramini anlayabilmek için öncesinde bazı kavramları tanımak ve aralarında ki bagı anlamlandırmak gerekir.


Öncellikle hepimizin , tekamül eden bir ruhu, sonsuz madde olanakları ile ilişkisi sonucu varlık bulan parçacıklarıyız.


Ruh ve Madde sonsuzdur, bu sonsuzluk zihin tarafindan sonlu maddelerin sonsuz bir döngüde ki hareketi ile gözlemlenir.


Örnek vericek olursak hayata ki deneyimler yolu ile edinilen idrak sonsuzdur. Fakat bu idrağı edinmemiz için kullandığımız beden ve duyu organları sonludur.Her kişi doğumdan önce deneyim ihtiyacina göre seçtiği senaryonun içine doğar ve bu senaryo tamda onun ihtiyaci olan şekildedir. Gelgelelim insan çesitli sebeplerden dolayı bu senaryoda ki yerini şaşırabilir. Bu şaşma ruhun tekamülünü gerçekleştirmesinin önünde bir engeldir. Ve tekrar senaryonun içine dönmesi için çeşitli uyarılar( hastalık,kaza,çesitli rahatsızlıklar, uyarıcı olaylar ,rüyalar vb.) hayatinda vuku buluabilir.


Hayatımız neresinden bir uyarı alıyorsak dikkat etmemiz gereken konuda ona göre değisir. Bizim için her an şekillenen hayatın bizle konuştuğunu farketmemiş olabilir, farketsek dahi ne söylediğini anlayamıyor olabilir , anlasak dahi konfor alanlarımızı hazır hissetmiyor, hazır olmak için gereken motivasyonu geliştiremiyor olabiliriz.


Bunların sebepleri kişiden kişiye çeşitlilik gösterebildiği gibi alta yatan sebep sonlu kavramları sonsuz sanıp bizde süresini doldurmuş deneyimleri, kişileri, şeyler, alanları bırakamamaktır.Dolayısıyla tekamül için yaşamamız gereken deneyimlere yer açılmaz. Ve kişi kendini kısır bir döngü içinde bulabilir.


Şifa burada sıkışmış olan kişiyi tekrar kendi senaryosunu yaşamak ve tekamülü için gerekenleri yapıp yaşayabilmesi için bir kendine adim atma/ kendisini farketme durumuna denir.


Şifa çalışmalarımlari ise farklı tekniklerde uygulanabildigi gibi hep aynı şeye hizmet eder. Oda ruhun tekamülünü gerçekleştirmesi için destek olmaktır.


Sevgi İle Kal 💚16 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page