top of page
  • Writer's pictureKerem Mert Yanık

Şifa Çalışmaları Nasıl Çalışır?

Updated: Mar 10, 2023

Öncelikle şifa kişinin kendisinde başlar. Dolayısıyla rızası olmayan kimseye şifa çalışması yapılamaz. Kişi hayattında şifalanması gerektiği alanı farkedip, bu alanın şifalanması için niyet ettiğinde , hayat çeşitli yollarla kişiyi şifalanması için deneyimlerin içine sokar, karşısına vesileler çıkarır ki bulunduğu durumu anlayıp kalbindeki yerini kabul edebilsin.


Enerji çalışmalarıda bu şifa teknikleri arasındadır.Günümüzde çok çeşitli enerji çalışmaları var( Şamanik Yolculuklar, Reiki, Kozmik Enerji, Theta Healing, Kurtuluş Yolu, Akupuntur, Yoga Pratikleri vb.)


Ben bu yazımda üst boyutlardan yardım alarak yaptığımız şifa çalışmalarından bahsetmek istiyorum( Kozmik Enerji, Kurtuluş Yolu, Reiki, Theta Healing vb.) Bu çalışmalar bizim boyutumuzun üstündeki boyutlardan aldığımız destek ile gerçekleşiyor. Nasıl ki bizim alt boyutumuzdaki gerçekliklerin konularını idrak etmek bizim için daha kolay ise üst boyutaki canlılar ve enerjilerin, Dünya Okulundaki bizlerin kimi zaman çözmekte zorlandığı meseleler de üst boyutlaqr için daha kolay. Bunu Lise öğrencisinin ilkokul problemleri ile karşılaşması gibi düşünebilirsiniz.


Biz bu boyutta zihin'nin terbiyesi, zihnin kontrolünde ustalaşmaya çalıştığımız deneyimlerden geçeriz. Zihin öğrenir kodlar ve öğrendiği bilgilere göre davranışlar sergiler. Halbuki hayat her an değişir, değişmeside gerekir ki hep beraber yürüdüğümuz bu tekamül yolunda herkes vazifesi için gerekli deneyimleri yaşabilsin. Fakat zihin alanını kontrol etmek söylendiği kadar kolay değildir. İnsan bu alanda tekamül için yaşadığı mutluluk/acı verici deneyimleri bırakamayabilir. Bir zamanlar ona hizmet etmiş döngü(Motif) artık değişmesi gerekirken kişi kendini eski deneyiminin motifinin içinde sıkışmış halde bulabilir. Ve bu motifler yazıda şıp diye okudumuz kadar kısa sürede gerçekleşmez çoğu zaman bazıları yıllarca sürebilir. Neyseki üstbilinçimiz(Varlığımız) hayat aracılığı ile bize içsel olarak birşeylerin rahatsızlığını adını koyamasakta gerek mental, gerekse fizikler rahatsızlıklarla gösterir. Kişi bu rahatsızlığı gidermeye çalışırken, yaptığı eylemler veya eylemsizlikle kendini bu döngülerden çıkarıcak bakış açısını(farkındalığı) geliştirir. Hayattın amacıda tam olarak bu dur. Bir dur ve bak kendi hayatına, şu anda sana ne öğretmek istiyor sence? Hoşgeldin :)


Fakat süreç her zaman burda yazıldığı kadar kolay olmayabilir. Böyle zamanlarda enerji çalışmaları ,kişinin titreşimi yükseltmek ve özgürleşmesi gereken motifi zayıflatmak için durumu göre belli seans aralıkları ile uygunlanarak. Kişinin titreşimin yükselmesine ve Dünya okulu'ndaki derslerini ve doğum öncesi yaşam sözleşmesini tamamlayabilmesi için içindeki gücü hatırlamasına ve illuzyonlarında(sahte gerçekliklerinden) arınması için destek olur. Titreşimi yükselen ve hayatla gerçek bir ilişki kurmaya başlayan kişi, özgürleşmesi gereken döngüyü kırarak tekamülde olması gereken alanda hareketine devam ettiğinde hayat onun için daha uyumlu akmaya başlar...


Hepimizin saadeti bulabilcemiz tek yer olan özümüze giden bu yolda adım atıcak cesareti ve atığı her adımda huzuru bulmasını diliyorum.


Sevgi ile Kal 💚

199 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page